O nás

Jsme moderní česká společnost působící na trhu od roku 1991.  V roce 2011 jsme se stali součástí Maspoma group a od roku 2015 nás znáte pod jménem Maspoma Cz, spol. s r.o..  Naše jméno je synonymem významného výrobce přírodních a umělých obalových materiálů, koření, ochucovadel, funkčních kořenících směsí a pomocného materiálu pro masný průmysl.

Naše vize

Na základě spolehlivosti a úzkém kontaktu se zákazníkem se stát majoritním prodejcem a leaderem na evropském trhu v oblastech svých podnikatelských aktivit a uspokojovat tak každodenní poptávku našimi kvalitními produkty.

Certifikace a osvědčení

Historie společnosti

Založení firmy

Firma byla založena v roce 1991 se sídlem v Praze 4, Jihlavská 617. Základním sortimentem bylo maso, masné výrobky, drůbež a další potraviny. V roce 1995 došlo ke změně sortimentu na „potřeby pro řezníky a uzenáře“. Během krátkého období společnost výrazně zvýšila svůj obrat a vytvořila dobré podmínky pro svůj následný rozvoj. V roce 1995 se společnost stala prvním dovozcem sojového isolátu do České Republiky s jeho zavedením do masné výroby a v současné době je významným dovozcem přírodních střev, koření, směsí koření a celé řady řeznických potřeb.

Vlastní výroba

V roce 1995 začala firma s výrobou směsí pro potravinářský průmysl podle vlastních receptur. V roce 1996 proběhlo stěhování do Mrače u Poříčí nad Sázavou Objekt bývalé samoobsluhy a restaurace se nám zdál nejprve veliký, postupně jsme si však museli pronajmout v jeho blízkosti další skladové prostory až nakonec došlo k dalšímu stěhování do odpovídajících prostor.

Začátek přímých dovozů přírodních střev

Po několikaletých nákupech přírodních střev v Německu a Rakousku firma přistoupila k vlastním dovozům přírodních střev přímo od zpracovatelů.

Nové sídlo v Divišově, okr. Benešov

Nakonec společnost vybudovala své nové sídlo v Divišově, okr.Benešov. Zde firma získala odpovídající kancelářské i skladové prostory a velké nové chladírny přírodních střev a potravin. Obchodní zastoupení řady významných zahraničních společností – Van Hees, Hagesüd, ScanFlavour, Vaessen Schoemaker, Tripar A.S.. Spolupracujeme s mnoha dalšími zahraničními i tuzemskými společnostmi.

Vstup do Maspoma Group

V roce 2011 došlo ke sloučení s Maspoma Group. Slovenská matka investovala do dalšího rozvoje a díky její silné pozici na trhu jsme se stali ještě lepším a významnějším partnerem pro naše klienty a to nejen na produktové, ale i na technologické úrovni.

Díky sesterským provozům jsme prvozpracovateli a výrobci koření, kořenících a funkčních směsí, přírodních střev a disponujeme nejmodernějším tiskem umělých obalů v CEE.

Změna jména společnosti

K 25. výročí založení mateřské společnosti jsme se přejmenovali na MASPOMA CZ, a tak nás již dnes můžete potkávat na potravinářském trhu. Věříme, že i pro Vás je jméno MASPOMA zárukou kvality a dobré technologické spolupráce.


A naše další cíle?